Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce II. * Zooterapie Euroklíč
Banner
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Žal je to s křídly

Žal je to s křídly

Max Porter

Prvotina Maxe Portera (nar. 1981) vzbudila okamžitý zájem u čtenářů i kritiků a byla nominována na výroční cenu Guardianu za nejlepší debut roku 2015. Zrcadlí autorovu osobní zkušenost z bolestné ztráty otce v dětství způsobem, který utěšuje, léčí a povzbuzuje.

Celý článek...

 

Kryštof ÁDéHáDě

Kryštof ÁDéHáDě

Pavlína Brzáková

Citlivá výpověď o chlapci Kryštofovi s poruchou pozornosti a hyperaktivitou (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) je určena nejen rodičům dětí s touto diagnózou, dětským lékařům a pedagogům, ale také široké veřejnosti jako svědectví o síle mateřské lásky. „Zlobivost“ dětí s ADHD totiž není důsledkem zanedbané rodičovské výchovy, ale projevem neurovývojové poruchy, jíž trpí rovněž 3,4 % dospělé populace na celém světě.

Celý článek...

 

Birk

Birk

Jaap Robben

Nizozemský spisovatel Jaap Roben (nar. 1984) svůj umělecký talent zúročil v básnických sbírkách, oceňovaných knihách pro děti a mládež i v divadelních textech. Velký úspěch slavil jeho románový debut Birk, který získal tři literární ocenění a byl přeložen do několika jazyků.

Celý článek...

 

Biskup na snowboardu

Biskup na snowboardu

Martin Veselovský, Tomáš Holub

Tomáš Holub (nar. 1967) přijal kněžské svěcení ve dvaceti šesti letech a od té doby jeho kariéra v církvi stoupá, přestože se nikdy na žádnou pozici nehlásil. Stal se prvním vojenským kaplanem a následně byl deset let hlavním kaplanem Armády ČR, a to včetně služby v jednotkách mezinárodních mírových misí v Bosně, v červenci 2003 jej Svatý otec Jan Pavel II. jmenoval Kaplanem Jeho Svatosti. V letech 2011-2016 zastával post děkana Kolegiátní kapituly v Praze na Vyšehradě, aktivně se podílel na vyjednáváních o církevních restitucích. Je předsedou Ekonomicko-právní komise a členem Komise pro katolickou výchovu České biskupské konference a od roku 2016 působí jako biskup plzeňské diecéze.

Celý článek...

 

Rohlík, auto, dům

Rohlík, auto, dům

Renata Škaloudová
Ilustrace: Monika Šťastná


Rozvoj řeči je velmi důležitý pro to, aby se dítě zapojilo do společnosti. Ve dvanácti kapitolách, které jsou uvozeny pohádkou, na níž navazují aktivity proložené básničkami a hrami se slovy, autorka dětem a jejich rodičům i učitelům nabízí dostatek podnětů k rozvoji slovní zásoby i plynulosti a bohatosti řeči.

Celý článek...

 

Pověz mi...

Pověz mi...

Martine F. Delfos
Překlad: Ruben Pellar

Zkušená dětská psycholožka popisuje možnosti, jak zjistit, co si děti opravdu myslí a co prožívají, aniž bychom jimi manipulovali. Jak se máme dětí ptát? Jak s nimi hovořit o jejich smutku, úzkostech, fantaziích či sexualitě? Techniky a postupy, které můžeme využít, se liší podle věku, a autorka je ve své knize podrobně popisuje.

Celý článek...

 

Střízlivě, většinou vesele (Portál)

Střízlivě, většinou vesele

Karel Nešpor

Kdysi se mě jedna novinářka zeptala, proč mluvím o bývalých pacientech jako o střízlivých přátelích. Důvod je prostý, protože mi jako přátelé připadají. Přátelství nebo spřízněnost cítím i vůči lidem, s nimiž jsem se setkal jen letmo nebo o kterých jsem slyšel. Mými přáteli se, vážení čtenáři, můžete prostřednictvím této knihy stát i vy.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_0150
P5303054
PA062153
73_2soutezni_den_290...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.